Suplementy diety opinie

Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie, urodę, trening, diety

Suplementy diety opinie

suplementy diety

Suplementy diety mogą zawierać witaminy, minerały, zioła, składniki roślinne, aminokwasy i enzymy. Suplementy diety to produkty, które ludzie dodają do swojej diety. Suplementy diety nie są w stanie odtworzyć wszystkich składników odżywczych i zalet pełnowartościowych produktów spożywczych, takich jak owoce i warzywa. Suplementy diety występują w postaci tabletek, kapsułek, proszków, tabletek żelowych, ekstraktów lub płynów.

Suplement diety

Suplement diety to produkt przyjmowany doustnie zawierający „składnik diety” przeznaczony do uzupełnienia diety. Jak najbezpieczniej przyjmować suplementy diety? Poinformuj lekarza o stosowanych przez Ciebie suplementach diety, nie przyjmuj większych dawek, niż jest to zalecane na etykiecie. Przestań go przyjmować, jeśli masz skutki uboczne. Czytaj tylko wiarygodne informacje o suplementach diety. Niektóre suplementy diety mogą pomóc niektórym osobom uzyskać wystarczającą ilość niezbędnych składników odżywczych, aby poprawić ich dietę i zachować jak najlepszy stan zdrowia.

Witaminy

Witaminy i minerały to substancje, których organizm potrzebuje w małych, ale stałych ilościach do prawidłowego wzrostu, funkcjonowania i zdrowia. Witaminy i suplementy diety działają tylko wtedy, gdy są odpowiednio rozpuszczone i wchłonięte. Witaminy działają jako potężne środki zapobiegające chorobom i procesom starzenia, nie wspominając o ich kluczowej funkcji dla zdrowego życia. Suplement diety to preparat przeznaczony do dostarczania składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe lub aminokwasy, których brakuje lub nie są spożywane w wystarczającej ilości w diecie danej osoby. Płynne witaminy stanowią rozsądną alternatywę dla tabletek multiwitaminowych. Stanowią nowe podejście do dostarczania składników odżywczych, obok klasycznych tabletek i mniej konwencjonalnych witamin w płynie. Dlatego każdego dnia potrzebujesz świeżego zapasu tych witamin. Ludzie często używają witamin i minerałów w celu uzupełnienia diety i leczenia chorób. „Składniki diety” w suplementach diety mogą obejmować witaminy, minerały, zioła i aminokwasy, a także substancje, takie jak enzymy, tkanki narządów, metabolity, ekstrakty lub koncentraty. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i witaminy rozpuszczalne w wodzie to dwie podstawowe formy witamin, których potrzebuje każdy organizm ludzki. Składniki odżywcze to substancje potrzebne organizmowi do funkcjonowania – według niektórych specjalistów około 45 różnych pierwiastków i związków – w tym witaminy, minerały, aminokwasy i inne chemikalia. Jeśli jesteś wegetarianinem, możesz nie spożywać wystarczającej ilości wapnia, żelaza, cynku i witamin B-12 i D. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i witaminy rozpuszczalne w wodzie to dwie podstawowe formy witamin, których potrzebuje każdy organizm ludzki.

Zdrowie

Jeśli jesteś ogólnie zdrowy i jesz różnorodne produkty spożywcze, w tym owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, chude mięso i ryby, prawdopodobnie nie potrzebujesz suplementów diety. Jeśli jednak nie możesz lub nie jesz wystarczającej ilości zdrowej żywności, nie możesz lub nie jesz różnych zdrowych produktów, możesz potrzebować codziennego suplementu diety. Przyjmowanie witamin nie rekompensuje niezdrowej diety, a witaminy są niewystarczającym substytutem składników odżywczych ze świeżych owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, ale dobrym zabezpieczeniem może być ogólny suplement multiwitaminowy i mineralny. Nie zakładaj, że skoro produkt ma wspierać lub promować zdrowe funkcjonowanie organizmu, zapobiega lub zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek choroby, w tym raka. Nie polegaj na suplementach, aby zrekompensować niezdrową dietę.

Korzyści

Naukowcy stosują kilka podejść do oceny suplementów diety pod kątem potencjalnych korzyści zdrowotnych i zagrożeń dla bezpieczeństwa, w tym historię ich stosowania i badania laboratoryjne z wykorzystaniem modeli komórkowych lub zwierzęcych. Wykazano, że kilka indywidualnych suplementów diety ma również pozytywny wpływ na twoje zdrowie.

Jedzenie

Osiągnięcie najlepszych wyników wymaga zrównoważonego planu żywieniowego i konsekwentnego programu aktywności fizycznej. Ale jedzenie zdrowej żywności to najlepszy sposób na uzyskanie potrzebnych składników odżywczych.

Suplementy diety są szeroko dostępne w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach spożywczych, aptekach oraz w Internecie. W tej chwili producenci suplementów muszą spełniać wymagania (GMP) FDA dla żywności. Suplementy diety mogą pomóc nam prowadzić zdrowsze, dłuższe życie, ale tylko wtedy, gdy są właściwie przyjmowane. Nie należy wykorzystywać informacji zawartych w tej witrynie do diagnozowania lub leczenia problemów zdrowotnych lub chorób ani do przepisywania jakichkolwiek leków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *